Harrasteryhmät

 

Kankaanpään Voimistelijat ry tarjoaa voimistelu- ja tanssiliikuntaa lähes jokaiselle ikäryhmälle. Lasten saturyhmien ja voimistelukoulujen, joukkuevoimistelun, tanssiryhmien sekä aikuisten kuntojumppien tunneista voit valita itsellesi sopivan vaihtoehdon. Lisätietoja ryhmistä ja tuntikuvaukset löydät sivun vasemmasta reunasta.

 

Harrasteryhmät syksyllä 2018

Vko 36 alkaen

 

Satujumppa 3-4-vuotiaat (RYHMÄ TÄYNNÄ, ILMOITTAUDU VARASIJALLE)
Ohjaaja: Jenni Peltola ja Tiina Syrjätie
Apuohjaajat: Venla Halmela, Veera Limnell        
Paikka ja aika: Keskustan koulu keskiviikko klo 17:15-18

 

Satujumppa 4-5-vuotiaat
Ohjaaja: Inka Heininen ja Jenni Vanha-Honko
Apuohjaajat: Ella Salomäki       
Paikka ja aika: Lukio tiistai klo 17-17.45

TIISTAI 18.9 ja 25.9 Kyynärjärven koulu klo 17-17.45 (sama aika, eri paikka)

 

Minigym 4-5-vuotiaat
Ohjaaja: Jerina Rankonen
Apuohjaajat: Olga Uusitalo
Paikka ja aika: Kyynärjärven koulu maanantai klo 17-17.45

 

Pikkupoikien temppukoulu 4-6-vuotiaat
Ohjaaja: Ilona Uotila ja Eveliina Levula
Apuohjaajat: Milla Kuusisto
Paikka ja aika: Kangasmetsän koulu torstai klo 18-18:45

 

Voimistelukoulu 5-6-vuotiaat
Ohjaaja: Aliina Saarenpää
Apuohjaaja: Hanna Katajisto, Veera Limnell        
Paikka ja aika: Keskustan koulu tiistai klo 17:30-18:30

 

Voimistelukoulu 7-8-vuotiaat (RYHMÄ TÄYNNÄ, ILMOITTAUDU VARASIJALLE)
Ohjaaja: Ilona Uotila
Apuohjaaja: Ella Salomäki, Venla Halmela        
Paikka ja aika: Kangasmetsän koulu torstai klo 17-18

 

Voimistelukoulu 9-10-vuotiaat, Unikot
Ohjaaja: Rita Hautamäki ja Lotta Lindell
Apuohjaaja: Alma Jyrkiäinen     
Paikka ja aika: Palloiluhalli maanantai klo 18:30-20

 

Voimistelukoulu 11-12-vuotiaat, Arietta
Ohjaaja: Inka Junnila
Apuohjaaja: Inka Heininen
Paikka ja aika: Palloiluhalli torstai 17-18.30 ja Kangasmetsän koulu perjantai klo 17-18.30

 

Voimistelukoulu 13-14-vuotiaat
Ohjaaja: Noora Vesanko
Apuohjaaja: Jenni Vanha-Honko
Paikka ja aika: Palloiluhalli keskiviikko klo 18:30-20

 

Cheer alkeisryhmä 7-9v
Ohjaaja: Ilona Uotila
Apuohjaaja: Iida-Maria Perähannu, Aada Joensuu, Milla Kuusisto, Inka Kamppi, Maija Niemensivu       
Paikka ja aika: Lukio tiistai klo 17-18

TIISTAI 18.9 ja 25.9 Palloiluhalli klo 17-18 (sama aika, eri paikka)

 

Cheer jatkoryhmä 10-14-vuotiaat
Ohjaaja: Ilona Uotila
Apuohjaaja: Nana Mäkynen
Paikka ja aika: Lukio tiistai klo 18-19

TIISTAI 18.9 ja 25.9 Palloiluhalli klo 18-19 (sama aika, eri paikka)

 

Freegym 11-14-vuotiaat
Ohjaaja: Jerina Rankonen
Apuohjaaja: Ella Marjamäki, Olga Uusitalo, Nana Mäkynen
Paikka ja aika: Lukio tiistai klo 18-19

TIISTAI 18.9 ja 25.9 Kyynärjärven koulu klo 18-19 (sama aika, eri paikka)

 

Tanssikoulu 6-8-vuotiaat (RYHMÄ TÄYNNÄ, ILMOITTAUDU VARASIJALLE)
Ohjaaja: Sonja Peltonen
Apuohjaaja: Essi Leponiemi ja Nelli Läteenmäki
Paikka ja aika: Kangasmetsän koulu maanantai klo 18:30-19:30

 

Aikuisten liikunta Lavis 2.9.-11.10.2018​
Ohjaaja: Kati Vuori-Uotila
Paikka ja aika: Lukio torstai klo 19-19:45

HUOM! 13.9-27.9 Kuntoutuskeskuksella

RYHMÄÄN EI ENNAKKOILMOITTAUTUMISTA! Kertamaksu 5 €/krt. 

 

Aikuisten liikunta Madamet
Ohjaaja: Liisa Hulkkonen
Paikka ja aika: Palloiluhalli maanantai klo 18:30-20

 

Aikuisten liikunta Jooga
Ohjaaja: Varpu Turunen
Paikka ja aika: Kangasmetsän koulu sunnuntai klo 18-19:30

 

Aikuisten liikunta LadyGymna
Ohjaaja: Arja Salmijärvi
Paikka ja aika: Kangasmetsän koulu keskiviikko 19-20:30